sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Filtre
28 üründen ürün görüntüledin

Erkek giyiminin efsanesi Jean pantolonlar 19.yüzyıl Amerika’sında tren yolu ve maden işçilerinin çalışma kıyafetleri olarak tasarlanmış olan bu kumaş çeşidi 50’li yıllarda tüm Dünya da erkek modasının aykırı, farklı ve özgür stilini ortaya koymak isteyenlerin tercihi olmaya başlamıştır.

Günümüzde ise artık rahatlık, şıklık ve estetiği bir araya getirmek isteyen tüm erkeklerin öncelikli tercihlerinden biri kot pantolonlar olmuştur. Başlarda sadece klasik mavi renkli kotlar varken zaman içerisinde kot modelleri çeşitlenerek zenginleşmiştir. Artık siyah kot modelleri, taşlanmış Jean modelleri, düşük belli kot pantolonlar, skiny erkek kot modelleri gibi birçok alt kategoriye ayrılabilir duruma gelmiştir.

Erkek kot pantolon modelleri birkaç farklı niteliğe bakarak alt kategorilere ayrılmaktadır. Ürün seçerken yâda modelleri değerlendirirken bu bilgileri göz önünde bulundurmanız çok işe yarayacaktır. 1- Kesim şekillerine göre 2-Kumaşların gördüğü işlemlere göre, alt kategorilere ayrılabilmektedir. Bu alt niteliklere ayrılma detaylarını vermeden önce sıkça karşılaşılan bir sorundan daha bahsetmek istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki ürün hakkında detay bilgisi artan müşteri en doğru satıcıyı bulabilir. Bizde ürünümüze güvendiğimiz için bu detayları sizinle rahatça paylaşıyoruz.

Kot Pantolon, Jean Pantolon veya Denim Pantolon Hangisi Doğru?

Bu üç kelime için doğru yâda yanlış dememiz pek kolay değil. Anlamlarını ve kökenlerini bilmek bizim için yeterli olacaktır. Öncelikle Erkek Kot Pantolon dan başlayalım. Kot kelimesi aslında Türkiye’ye özel bir kelimedir. 1940’lı yıllarda Jean Pantolon üretimi için Denim kumaş üretimi yapan Muhteşem Kot adlı bir girişimcinin adından gelmektedir. Muhteşem Kot’un Denim Pantolon yapmak için ürettirdiği kumaşlarla yapılan pantolon modellerine yaygın bir ifadeyle “Kot Pantolon” denilmiştir. Bu terim özellikle 70’li ve 80’li yıllarda dilimize o kadar yerleşmiştir ki Denim Kumaşı ile yapılan bu erkek pantolonlarının tamamın Erkek Kot Pantolon denilmiştir.

1980’li yılların ortalarından itibaren yabancı üreticilerin ülkemiz piyasasını ele almasıyla birlikte Blue Jean kavramı daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Zaman içerisinde farklı renk seçenekleri ortaya çıkınca yabancı üreticiler Blue kelimesini kaldırıp sadece Jean kelimesini kullanmaya başlamışlardır. Denim kelimesi ise daha çok kumaş ve konfeksiyon üreticilerinin kullandıkları bir tabirdir. Yukarıda bahsettiğimiz maden ve tren işçilerinin kullandığı pantolonların üretiminde kullanılan kaba ve dayanıklı kumaşın adına Denim denilmektedir. Denim kumaş ile üretilmiş ürünlere ise Jean denilmektedir.

Bu uzun ve karışık kavramları açıkladıktan sonra gelelim Erkek Jean Pantolon seçerken hangi alt grupların olduklarını açıklamaya çalışalım.

1) Kesim şekillerine göre erkek kot pantolon modelleri nelermiş birlikte bakalım. Regular Fit (Normal), Skiny Fit (Dar), Straight Fit (Düz) ve Relaxing Fit (Rahat) bu kalıplar genelde Erkek Jean pantolonlarının boydan kesimlerini göstermektedir. Kesim şekillerine göre birde bel kesimleri bulunmaktadır. Normal ve Düşük bel olmak üzere iki farklı grupta yer alıyor. Bu konuda erkekler şanslı çünkü Kadın Jean modellerinde durum çok daha karmaşık orada çok daha fazla nitelik bulunuyor.

2) Kumaşların gördüğü işlemlere göre Erkek Jean Pantolon Modelleri hangileriymiş görelim. Taşlanmış Jean Pantolon, ürünler üretildikten sonra basınçlı hava ile üzerlerine kum püskürtülerek denim kumaşının eskitme görünümü almasına verilen isimdir. Bunun dışında diğer bir kumaş türü ise Yırtık Jean Pantolon adından anlaşılacağı gibi pantolon modellerinin üzerindeki yırtılma görüntüsüne sahip olabilmesi için üretimin son aşamasında taşma olarak adlandırılan bir işlemle üretilen kumaş türleridir. Yağlı Jean Pantolon bu kumaşa sahip modellerde ise pantolon kumaşının içerisindeki yağ bazlı pigmentler sayesinde ciddi bir parlama efekti göstermektedir.

Bu kadar detaydan sonra Modaset.com’un sizlere sunduğu avantajlardan bahsedelim. 40 yılı aşkında bir süredir yurt dışına üretim yaparak eşsiz deneyimler kazanmış olan bir hazır giyim üreticisi olan Onat Group bünyesindeki Modaset, kendi adıyla ve yine Onat grup bünyesinde bulunan üreticisi olduğu Fashion Friends ve iPlay marklarının perakende satışlarını yapmaktadır.

Güvenli ödeme alt yapısı, ücretsiz kargo fırsatları, ücretsiz değişim ve iade imkânlarıyla sizi yepyeni bir alışveriş deneyimi sunuyoruz. Sizi Modeset.com ’un geniş erkek kot pantolon koleksiyonunu keşfetmeye bekliyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.